+48 609 446 889
irek@bluephoto.pl

Verva Street Racing 2019 – fotorelacja

Ireneusz Rek Fotografia

Verva Street Racing 2019 – fotorelacja

Kilkadziesiąt widowiskowych pokazów na trzech torach, show na wodzie i w powietrzu, wystawa kilkuset aut, koncerty na plaży, dziesiątki tysięcy widzów. Emocje po Verva Street Racing już dawno opadły, pytanie czy impreza odbędzie się w tym roku? Czy Olren przestraszy się pandemii i największa motoryzacyjna impreza w Polsce się nie odbędzie?

 

 

Przedstawiam zdjęcia z zeszłego roku. Jeszcze nigdy Verva Street Racing wówczas nie przyciągnęła tak wielu kibiców, a przecież odbyło się już 10. edycji tej imprezy. Magnesem, który przyciągnął do Gdyni odwiedzających był oczywiście Robert Kubica. Polski kierowca Formuły 1 nie zawiódł i w ciągu dwóch dni pojawił się na 850-metrowym torze kilkukrotnie. W pokazowych przejazdach krakowiana niewiele zobaczyliśmy,  jak sam podkreślił w wywiadzie: „W takich warunkach nie da się pokazać zbyt wiele”. Jednak był i na to czekali polscy fani motosportu.
Na pewno pewien niedosyt odczuwają osoby, które chciały zobaczyć na żywo duet zespołu Rokit Williams Racing. Niestety, ale przed rozpoczęciem imprezy organizator potwierdził, że George Russell nie przyleci do Gdyni z powodów zdrowotnych. Drugim rozczarowaniem był brak bolidów Williamsa. Choć miało to swoje plusy, bo Kubica na ulicach Gdyni jeździł bolidem Lotusa z 2012 roku, wyposażonym w pięknie brzmiący silnik V8. Kibice mieli zatem niepowtarzalną okazję zasmakować Formuły 1 w naprawdę dobrym wydaniu.

 

Dużo widowiskowych pokazów

Verva Street Racing 2019 to ogromne przedsięwzięcie, w które zainwestowano miliony złotych. Wielkie motoryzacyjne miasteczko, które powstało na 40 hektarach, rozciągało się od skweru Kościuszki aż po skwer Arki Gdynia. W zasadzie na każdym kroku coś się działo. Trzy duże tory wyścigowe, na których odbyły się dziesiątki dynamicznych pokazów, show na wodzie i w powietrzu, wystawa licząca ponad 500 aut, atrakcje dla całych rodzin, strefa gastronomiczna czy w końcu koncerty na plaży – podczas VSR atrakcji było bardzo dużo. Wadą imprezy był przede wszystkim ogromny ścisk panujący na terenie imprezy oraz mocno ograniczoną liczbę miejsc, z których można było zobaczyć pokazy.

GALERIA

Konferencja prasowa

Wyścigi na plaży

 

Wyścigi uliczne

 

AUTA