+48 609 446 889
irek@bluephoto.pl

Autonostalgia 2018 – niezbyt dobra zmiana

Ireneusz Rek Fotografia

Autonostalgia 2018 – niezbyt dobra zmiana

Na stronie poświęconej targom przeczytamy „Auto Nostalgia jest najstarszą imprezą zabytkowej motoryzacji w kraju. Na powierzchni ponad 10 000 m2 oferujemy nostalgiczną podróż w przeszłość – pełną emocji i wzruszeń, niespełnionych marzeń o kultowych pojazdach i wspomnień z dzieciństwa.”

 

2018.04_autonostalgia___IMG_5731

 

Jak wygląda zderzenie idei przedstawiania urokliwych klasyków i nowego miejsca do ekspozycji czyli Stadionu Narodowego? Niestety nie najlepiej. Dawniejsza lokalizacja w halach MT Polska przy Marsa dawała wydarzeniu charakter wyjatkowości. Dwie pełne sale wypełnione klasykami ale nie tylko! Miejsce dobrze znane i przestronne. Na zewnatrz wyraźnie oznaczone i bijace po oczach, że właśnie tu dzieje się coś wyjatkowego.

 

2018.04_autonostalgia___IMG_5855

 

A Stadion Narodowy? Teoretycznie to lepsza lokalizacja. Bardziej znana, z łatwiejszym dojazdem. Ale tylko teoretycznie… Główne wejście na imprezę ulokowano od strony Wybrzeża Szczecińskiego zapomninajac, że parkingi i głowne wejście na stadion są dokładnie z drugiej strony. Zapominajac oznaczyć to chocby mała strzałka lub plakatem dla tych którzy znajdą sie z drugiej strony i trudno im sie było doszukać jakiejkolwiek informacji, że zaraz spotka nas niebywałe doznanie i będą kosztować smaków motoryzacji. Stadion to obiekt ogromny, wiec nawet trafienie do odpowiedniej bramy i wejścia to było żmudne poszukiwanie i dłuuugi spacer zakamarkami. W tym samym czasie odbywały sie tu także inne imprezy. Po pokonaniu całej tej skomplikowanej drogi trafilismy wreszcie ale nie na płytę tylko na koronę stadionu. Ogladanie aut przypominało troche histroryczne, bazarowe spacery po stadionie X lecia.

 

2018.04_autonostalgia___IMG_5778

 

Nagrodą było spotkanie z zabytkową motoryzacją. Jednak jesli ktoś był w halach MT Polska (galeria zdjeć z imprezy w 2016r) to zauważył o ile wystawa na Satdionie była skromniejsza i jak wiele ciekawych stoisk ubyło. Nie mówiac o tym, że brak przestrzeni sprawił, że były też mniej ciekawie zaaranzowane. Polska, stara motoryzacja zajmowała kiedyś spore stoisko, teraz zaledwie symbolicznie pokazana. Stoiko Porsche czy Mercedesa niegdyś z ładnymi aranżacjami – ta sama historia, tylko pojedyncze samochody. Ogladanie wystawy w tym roku to było raczej liczenie co ubyło i czego nie ma niż szukanie nowych nowych, nie widzianych wczesniej pojazdów.

To tyle narzekań a teraz kilka zdjęć …

 

 

Czytaj też:

http://www.bluephoto.pl/auto_nostalia_2015/